Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcemy, aby Stary Rynek był najczęściej odwiedzanym miejscem w Elblągu”. Samorząd promuje historyczną część miasta poprzez sztukę

Fot. M. Stankiewicz

”Uwolnijmy Stary Rynek” – takim hasłem samorząd Elbląga chce zachęcić artystów do prezentowania się latem na Starym Mieście. Propozycja kierowana jest do ludzi z talentem i umiejętnościami, które można pokazywać turystom i mieszkańcom, a przy okazji zebrać do przysłowiowego „kapelusza” parę złotych.

Stary Rynek to centrum najstarszej, historycznej części Elbląga. Chcemy, aby Stare Miasto było najczęściej odwiedzanym miejscem spacerowym w Elblągu, żeby było ono kolorowe i radosne – tłumaczy Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki w Urzędzie Miasta. Zaproszenie jest kierowane do wszelkich artystów. Jest jeden podstawowy warunek – to musi być ich sztuka i dzieła. Mogą je sprzedawać, ale by tak się stało najpierw muszą dostać darmową zgodę wystawianie się na Starym Rynku.

Dodajmy, zgodę na wystawianie się można uzyskać w Departamencie Promocji, Kultury i Turystyki. Akcja kierowana jest do lokalnych twórców, także tych, którzy nie są pełnoletni. Ci jednak muszą mieć zgodę rodziców. Akcja ”Uwolnijmy Stary Rynek” trwać będzie do końca sierpnia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, Elbląg, Stare Miasto, Adam Jocz
Śmieci w elbląskich fontannach. Za sprzątanie i naprawy zapłacą mieszkańcy miasta

W Elblągu są trzy czynne fontanny. Największa z nich przy ulicy 1 Maja niedawno została wyłączona z powodu śmieci, które ktoś wrzucił do wody. Służby apelują...

Zamknij
RadioOlsztynTV