Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmieci w elbląskich fontannach. Za sprzątanie i naprawy zapłacą mieszkańcy miasta

Fot. M. Stankiewicz

W Elblągu są trzy czynne fontanny. Największa z nich przy ulicy 1 Maja niedawno została wyłączona z powodu śmieci, które ktoś wrzucił do wody.

Służby apelują do mieszkańców, by nie zanieczyszczać niecki. Podobna prośba dotyczy fontanny posadzkowej na Starym Mieście. -Tam ważne jest zachowanie czystości dysz, które wyrzucają wodę. Przy sprzątaniu niecki fontanny zwykle konieczne jest jej opróżnienie, a to spory koszt – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

Apel o porządek dotyczy też uwielbianej przez maluchy fontanny posadzkowej na Starym Mieście. Nie można bawić się tam piaskiem ani wrzucać niedopałków, bo to utrudnia pracę – dodaje szef wodociągów Andrzej Kurkiewicz.

Warto pamiętać, za sprzątanie i naprawy płacą wszyscy mieszkańcy, bo sprawców trudno jest namierzyć. Przypomnijmy, fontanny nie są miejscem do kąpieli. Woda płynie tam w obiegu zamkniętym i nie jest filtrowana.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, śmieci, fontanna, zamknięcie, Łukasz Mierzejewski, porządek
Fontanna w Giżycku obchodziła urodziny. To jedna z głównych atrakcji miasta

Dziewczyna z żabką jest już pełnoletnia. Popularna giżycka fontanna obchodzi 18. urodziny. Z tej okazji był wielki tort i malowanie twarzy z giżyckim akcentem. Klęcząca naga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV