Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBŚP zabezpieczyło ładunki wybuchowe na terenie 11 województw w tym na Warmii i Mazurach

Fot. CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP, ABW i policyjni pirotechnicy zabezpieczyli ładunki wybuchowe. Podczas przeszukań na terenie 11 województw służby przejęły też kilkadziesiąt kilogramów substancji do produkcji materiałów wybuchowych.

Skoordynowana akcja służb doprowadziła do sprawdzenia miejsc, gdzie przechowywano substancje do produkcji materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze weszli na posesje w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, świętokrzyskim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Zabezpieczono proch czarny, pół kilograma sypkich i dwa i pół litra płynnych materiałów wybuchowych. Służby przejęły łącznie ponad 30 kilogramów i 25 litrów substancji chemicznych, które mogły służyć do produkcji materiałów wybuchowych. Policja nie wyklucza, że mogły być to także tak zwane prekursory chemicznych narkotyków.

Zabezpieczone substancje trafią do policyjnych laboratoriów, gdzie zweryfikowany będzie ich skład. Właścicielom posesji, na których znaleziono chemikalia, grozi kara do dwóch lat więzienia.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

Redakcja: A. Chmielewska za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w abw, CBŚP, ładunki wybuchowe
Policyjna specgrupa rozbiła groźny gang. Przestępcy okradli hurtownie, handlowali narkotykami i włamywali się do bankomatów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w kradzieży środków ochrony roślin i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV