Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjna specgrupa rozbiła groźny gang. Przestępcy okradli hurtownie, handlowali narkotykami i włamywali się do bankomatów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w kradzieży środków ochrony roślin i nasion.

Działania gangu polegały na włamywaniu się do hurtowni z  chemią rolną, gospodarstw rolnych i bankomatów. Ich celem były przede wszystkim pieniądze, środki ochrony roślin oraz materiał siewny. Policja zabezpieczyła też broń palną i narkotyki.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła specjalna grupa, powołana przez komendanta głównego policji. W jej skład wchodzili policjanci CBŚP i kryminalni z olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Śledczy podejrzewają, że grupa przestępcza mogła działać od kilkunastu lat na terenie województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego – mówi młodszy aspirant Tomasz Makowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Policjanci z prokuratorami dokładnie ustalają ile członkowie grupy mogli zarobić na przestępczym procederze. Według wstępnych szacunków może to być co najmniej 1,5 miliona złotych.

Podczas zatrzymania ośmiu osób, w wieku od 38 do 45 lat, w ręce policji wpadły 3 sztuki nielegalnej długiej broni palnej, tłumik, amunicja karabinowa, 6 kilogramów marihuany, amfetamina i hurtowe ilości rolniczej chemii, która mogła pochodzić z włamań. Zabezpieczono także prawie 70 tysięcy złotych, przyrządy mogące służyć do ważenia i porcjowania narkotyków, telefony komórkowe, karty SIM, odzież roboczą, łomy i inne narzędzia.

Siedmiu zatrzymanych otrzymało łącznie 43 zarzuty, między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży, posiadania narkotyków i broni. Sześć osób zostało tymczasowo aresztowanych. Zarzucane im przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat.

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, gang, narkotyki, włamania, kradzieże, szajka, video, CBŚP, hurtownia, uwaga, pilne, środki ochrony roślin
Pięć nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach. Łącznie zachorowało 175 osób

Jest 5 nowych zakażeń koronawirusem oraz jedno wyzdrowienie w województwie warmińsko-mazurskim. Dotyczą one osób z powiatów mrągowskiego i ostródzkiego.  Liczba osób dotkniętych koronawirusem wzrosła w naszym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV