Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były pomnikami przyrody, teraz zostaną usunięte. Olsztyn wycina obumarłe i schorowane drzewa

W najbliższych tygodniach w Olsztynie zostaną usunięte obumarłe i schorowane drzewa. Jak informuje ratusz, miejska zieleń jest kontrolowana i pielęgnowana. Zdarza się jednak, że zabiegi te są nieskuteczne i konieczne jest usunięcie chorych drzew.

Do wtorku (19 października) usunięte zostaną dwa wyschnięte klony przy Galerii Warmińskiej. Drzewa wcześniej miały status pomników przyrody, ale ze względu na ich zły stan i zagrożenie jakie stwarzały zostały go pozbawione.

Aleję drzew w tym miejscu uzupełnimy pięcioma dębami

– informuje miejska ogrodnik, Tekla Żurkowska.

W kolejnych tygodniach usuniętych będzie około ośmiu drzew przy ulicach Kalinowskiego, Szostkiewicza, Wawrzyczka oraz na Nagórkach. Wśród nich są obumarłe jarzębie i pusta wewnątrz wierzba.

Do końca lutego przyszłego roku zaplanowano także usunięcie 11 drzew z Parku Podzamcze. To m.in. schorowane i uschnięte lipy, klony oraz świerki, które zagrażają osobom spacerującym po terenie parku

– informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Obumarłe drzewa w Parku Podzamcze znajdują się na terenach zarządzanych przez Wody Polskie. W tym roku ZDZiT dwukrotnie wzywał Wody Polskie do ich usunięcia. Wszystkie usunięte drzewa zostaną zastąpione nowymi nasadzeniami.

Drzewa usunięte zostaną także z Parku Podzamcze

Autor: B. Świerkowska-Chromy za UM

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, drzewa, wycinka
Zmieniła się lokalizacja punktu szczepień przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie

Od poniedziałku z powodu warunków atmosferycznych nie działa mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie. Chętni do przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson...

Zamknij
RadioOlsztynTV