Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak pojemników na śmieci sposobem na czystszy las?

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Sto tysięcy złotych wydaje rocznie Nadleśnictwo Elbląg na uprzątniecie lasów po turystach, a także po osobach podrzucających  odpady. Dlatego Lasy Państwowe zastosowały nową taktykę.

W ubiegłym roku leśnicy zlikwidowali część śmietników i w ich miejsce ustawili tabliczki z napisem „Zachowaj porządek. Dałeś radę przynieść śmieci do lasu. Dasz radę zabrać swoje śmieci ze sobą!”. Akcja nie spotyka się ze zrozumieniem, a za bałagan oskarżani są leśnicy, a nie sprawcy. Tak jest w podelbląskiej Jeleniej Dolinie, gdzie po każdym weekendzie jest ogrom pracy.

Namawiamy wszystkich do tego, że skoro mogli przynieść butelkę z napojem czy batonik, to mogą tym bardziej to zabrać. Taka jest tendencja światowa, że nie zostawiamy po sobie śladów

– wyjaśnił Jan Piotrowski, rzecznik Nadleśnictwa Elbląg.

00:00 / 00:00

Leśników także obowiązuje system segregacji odpadów. Muszą to robić we własnym zakresie, bo turyści zwykle nie przestrzegają tych przepisów.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w śmieci
Tysiące chętnych łączy spacer ze sprzątaniem. Akcja potrwa do 8 maja

Nie śmieć w majówkę – z takim apelem zwracają się do nas wolontariusze Operacji Czysta Rzeka. Jak mówi rzeczniczka Operacji Izabela Sałamach – majówkowy spacer jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV