Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców

Fot. Pixabay

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie organizuje bezpłatny kurs języka polskiego na poziomie początkującym dla Ukraińców. Spotkania prowadzić będzie Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców.

Jak powiedziała nam kierownik centrum Maria Rółkowska, kurs będzie trwał w sumie 60 godzin, a spotkania będą dwa razy w tygodniu.

Będzie to 30 spotkań po 2 godziny lekcyjne, czyli 1,5 godziny zegarowej. Te osoby otrzymają podręczniki, więc będzie to standardowy kurs. Mamy około 10 wolnych miejsc i zapraszamy osoby chętne. Naszym priorytetem jest dać tym osobom taką wiedzę, żeby mogły w miarę swobodnie funkcjonować w codziennym życiu w Polsce.

00:00 / 00:00

Kursanci dostaną podręczniki, zajęcia będą trwały od początku października do lutego przyszłego roku. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.uwm.edu.pl.

W Szczytnie uchodźcy mogą korzystać z kursów organizowanych przez Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia. Lista jest cały czas otwarta – zapewnia Paweł Krasowski ze Stowarzyszenia.

Mamy kilka grup, mamy zatrudnionych ukraińskich lektorów. Każdy zainteresowany nauką może zgłosić się do naszego punktu.

00:00 / 00:00

Punkt ten działa w SKOK im. Świętego Brata Alberta we wtorki i czwartki. Informacje można też znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski/A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, kurs językowy, kurs języka polskiego
Ostatni dzień Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki UWM

Jak wygląda praca naukowców w praktyce? Można się o tym przekonać podczas trwających w Olsztynie Dni Nauki i Sztuki, zorganizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Młodzież...

Zamknij
RadioOlsztynTV