Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie praca w Strefie. Zatrudnienie znajdzie prawie półtora tysiąca osób

W Biskupcu powstanie fabryka płyt wiórowych austriackiej firmy Egger

Ponad półtora miliarda złotych mają wynieść nakłady inwestycyjne firm, które uzyskały w tym roku zezwolenia na rozpoczęcie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Pracę znajdzie prawie półtora tysiąca osób.

Według prezesa strefy Grzegorza Smolińskiego tegoroczne wyniki są rekordowe.

Nigdy takiego roku w historii strefy nie było. Kończymy z wizerunkiem regionu zbieraczy jagód i grzybów. Jak widać, jest olbrzymie zainteresowanie firm naszą strefą. Cieszę się, że niesłynący z potencjału gospodarczego region zaczyna nadrabiać dystans do lepiej rozwiniętych obszarów w Polsce

– podkreślił.

Większość inwestorów to firmy z polskim kapitałem. Tak jest w przypadku 24 na 31 firm. Natomiast największy zakład produkcyjny buduje austriacki koncern Egger, czyli fabrykę płyt wiórowych i melaminowanych w Biskupcu. Oprócz tego w Dobrym Mieście zostanie uruchomiona produkcja drewnianych elementów stelaży mebli.

Firma Wójcik w Elblągu za 50 mln zł zbuduje hale produkcyjne oraz magazyny.

A Lech Drób w Zalewie za 21 milionów wzniesie halę produkcyjną do chłodzenia i mrożenia wyrobów gotowych. Natomiast w Olsztynie Indykpol rozbuduje istniejący zakład przetwórstwa drobiu. Nakłady mają wynieść 105 milionów złotych, a zatrudnienie wzrośnie o ponad 100 osób.

Pozostałe firmy inwestujące w WMSSE reprezentują branżę m.in. kosmetyczną, produkcji materiałów budowlanych, opakowań szklanych i plastikowych.

Autor: PAP/A.Podbielska
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Coraz więcej bezpodstawnych wezwań policji, np. do fikcyjnej kradzieży żyrandola

Nawet 1500 złotych grzywny można zapłacić za bezpodstawne wezwanie policji. Takich przypadków funkcjonariusze odnotowują coraz więcej - ostatni - w Biskupcu, gdzie mężczyzna zgłosił kradzież... żyrandola....

Zamknij
RadioOlsztynTV