Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-Mazurska SSE: 36 zezwoleń na projekty warte ponad 1,7 mld zł. To rekordowy wynik

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę zakładu Heinz Glas Działdowo sp. z o.o. w WMSSE w 2017 roku.

Ponad 1,7 mld zł wyniosą nakłady inwestycyjne firm, które w ciągu ostatniego roku uzyskały zezwolenia na rozpoczęcie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Jak poinformował prezes strefy Grzegorz Smoliński, w minionym roku wydano 36 zezwoleń, a łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych sięga ponad 1,73 mld zł. Przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia zadeklarowali zatrudnienie co najmniej 1517 nowych pracowników i utrzymanie 7238 miejsc pracy.

Zdecydowana większość inwestorów, którzy otrzymali  zezwolenia to przedsiębiorstwa z polskim kapitałem. Takich inwestorów było 29.

Z przedstawionych wyliczeń wynika, że ubiegłoroczne wyniki są najlepsze w ponad 20-letniej historii strefy.

Największą inwestycją realizowaną obecnie jest zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu. Buduje go austriacki koncern Egger. Powstająca na 84 ha fabryka będzie produkować płyty wiórowe i melaminowane, panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Nakłady inwestycyjne mają wynieść co najmniej 789 mln zł, a zatrudnienie znajdzie minimum 300 pracowników.

 

 

autor: Marcin Boguszewski/PAP
redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn przygotowują się do drugiej rundy rozgrywek

Pierwszoligowiec ze stolicy Warmii i Mazur po 13 kolejkach jest na 4. miejscu z 22-punktowym dorobkiem. W klasyfikacji generalnej strzelców na 3. pozycji uplasował się Marcin...

Zamknij
RadioOlsztynTV