Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bardzo udany występ młodych szablistów w Pucharze Polski. Przywieźli dwa medale

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

W Koninie rozegrano III Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Był to ostatni turniej klasyfikacyjny na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Adam Sobczyk, prezes UKS Hajduczek Olsztyn uważa, że był to również najlepszy start naszych szablistów w tego typu zawodach:

Po nowym roku przeprowadziliśmy czterodniowe intensywne przygotowania. Myślę, że to miało decydujący wpływ na postawę naszych szablistów na Pucharze Polski.

W efekcie aż trzech zawodników znalazło się w najlepszej ósemce turnieju, a dwoje z nich stanęło na podium: Aniela Kozłowska i Oskar Kusak zajęli III miejsca, zaś Piotr Kozłowski uplasował się na 7. pozycji.

Do Konina przyjechało w sumie 149 szablistów z całej Polski, jak również zawodnicy z Białorusi. UKS Hajduczek Olsztyn reprezentowali: Aniela Kozłowska, Dominika Trager, Oskar Kusak, Filip Kusak, Piotr Kozłowski, Krzysztof Dowgierd i Kacper Miszczak.

Już po fazie grupowej można było mieć nadzieję, że Aniela Kozłowska pierwszy raz zajmie miejsce na podium w kategorii juniorów młodszych. Po znakomitej walce w ćwierćfinale, wygranej aż 15 do 2, zapewniła sobie trzecią lokatę. W półfinale przegrała z Klaudią Malgrem, byłą szablistką Hajduczka, a obecnie zawodniczką KS Karabela Warszawa.

Plan był prosty, choć trudny do zrealizowania. Trzeba było stracić jak najmniej trafień w fazie grupowej, by być jak najwyżej rozstawioną do walk pucharowych. Dzięki temu nie trafia się od razu na najtrudniejsze przeciwniczki. Turniej był bardzo udany. Dobrze weszłam w rywalizację. Na koniec nieco zabrakło koncentracji, ale po poprzednich trudnych walkach odczuwałam już zmęczenie. Pierwsze podium na Pucharze Polski juniorów na pewno mnie cieszy, motywuje i jest efektem pracy wielu osób, którym dziękuję

– wyjaśniła Aniela Kozłowska.

Trzecie miejsce wśród chłopców zajął Oskar Kusak. Wygrał trzy walki w fazie grupowej, w ćwierćfinale pokonał zawodnika UKS Szabla Ząbki. W półfinale musiał uznać wyższość Kacpra Nowinowskiego z KKSZ Konin.

W młodzikach mieliśmy już takie sukcesy. W juniorach młodszych pierwszy raz trzech zawodników było strefie medalowej, z tego dwóch stanęło na podium. To oczywiście efekt ich ciężkiej pracy pod okiem trenerów Adama Sęczka i Mikołaja Grzegorka, którzy do Olsztyna regularnie przyjeżdżają z Warszawy. Szermierka to piękny sport wymagający od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale też i szybkiego myślenia, analizowania sytuacji i błyskawicznego wyciągania wniosków. Gratuluję zawodnikom sukcesów. Każdy z nich, by nawet pojechać na taki turniej, musi ciężko pracować

– podsumował Adam Sobczyk.
Wyniki III Pucharu Polski juniorów młodszych

dziewczęta (67 zawodniczek)

1 – Zuzanna Porada – TMS Zagłębie Sosnowiec
2 – Klaudia Malgrem – KS Karabela Warszawa
3 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn
3 – Paulina Porada – TMS Zagłębie Sosnowiec
…………………………………………
27 – Dominika Trager – UKS Hajduczek Olsztyn
chłopcy (82 zawodników)

1 – Krzysztof Kajor – Pałac Młodzieży Katowice
2 – Oskar Kwiatkowski – UKS Szabla Brzoza
3 – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn
3 – Marcel Broniszewski – MUKS Victor Warszawa
…………………………………………
7 – Piotr Kozłowski – UKS Hajduczek Olsztyn
10 – Filip Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn
55 – Krzysztof Dowgierd – UKS Hajduczek Olsztyn
70 – Kacper Miszczak – UKS Hajduczek Olsztyn

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Redakcja: K. Ośko

Więcej w szermierka
Młodzicy Hajduczka zakończyli turniej w strefie medalowej

Dziesięciu zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn wystartowało w kolejnym turnieju klasyfikacyjnym młodzików. Najlepiej zaprezentowali się dwaj szabliści - Krzysztof Dowgierd i Łukasz Kowalczyk. W sumie w...

Zamknij
RadioOlsztynTV