Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Awantury, wyzwiska, groźby śmierci. Mężczyźni, którzy znęcali się nad bliskimi, trafili za kratki

Fot. KPP Szczytno

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policji zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 30-latka, który jest podejrzany jest o znęcanie się nad matką i ojczymem.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po kolejnej domowej awanturze. Z kolei w Szczytnie za kratki trafił 66-letni mężczyzna, który znęcał się nad żoną.

Mówi aspirant Joanna Kwiatkowska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją mamą, którą wyzywał oraz groził jej. Pijany 30-latek będąc pod działaniem alkoholu często wszczyna awantury. Od dłuższego czasu znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad ojczymem i za to przestępstwo odbywał już karę pozbawienia wolności. 30-latek wyzywał go, groził pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia.

00:00 / 00:00

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali też 66-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, który jest podejrzany o znęcanie się nad żoną. Pokrzywdzona zadzwoniła na policję i opowiedziała o ostatniej domowej kłótni – mówi sierżant Izabela Cyganiuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

Wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, wyganiał z domu i groził pozbawieniem życia. W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta opowiedziała o swojej trudnej sytuacji rodzinnej. Okazało się, że 66-letni sprawca przemocy domowej znęcał się nad nią od około roku. Podejrzany o znęcanie się nad żoną został skutecznie od niej odizolowany.

00:00 / 00:00

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego tymczasowego aresztu. Za znęcania się nad osobą najbliższą, 66-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

 

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, areszt, znęcanie się, Joanna Kwiatkowska, Izabela Cyganiuk
Natarczywy sąsiad zakłócił spotkanie rodzinne. Mężczyzna biegał z nożem i rzucał szklankami

Groził sąsiadom śmiercią, szarpał, uderzał, a nawet... rzucał w nich szklankami. Policjanci zatrzymali agresywnego 43-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, który zakłócał rodzinne spotkanie na wspólnym podwórku przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV