Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Natarczywy sąsiad zakłócił spotkanie rodzinne. Mężczyzna biegał z nożem i rzucał szklankami

Groził sąsiadom śmiercią, szarpał, uderzał, a nawet… rzucał w nich szklankami. Policjanci zatrzymali agresywnego 43-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, który zakłócał rodzinne spotkanie na wspólnym podwórku przed wielorodzinnym domem.

Mówi sierżant Izabela Cyganiuk – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie:

Zgłaszająca chciała spędzić czas ze swoimi znajomymi, a nietrzeźwy, natarczywy sąsiad nie chciał zostawić ich samych. Gdy 59-latka zwróciła mu uwagę, aby dał im spokój mężczyzna wpadł w szał. Pobiegł do swojego mieszkania i wybiegł z niego z nożem. Wymachując nim krzyczał, że pozbawi ich życia. Ponadto wulgarnie wyzywał sąsiadów, szarpał, uderzał a nawet zaczął rzucać w nich szklankami.

00:00 / 00:00

Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, został przewieziony do policyjnej celi i tam spędził noc. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na wniosek śledczych do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia, zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

 

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, nóż, awantura, Izabela Cyganiuk, szklanki
Miał prawie 3 promile alkoholu i kierował motorowerem. 42-latek został zatrzymany dzięki interwencji świadka

Policjanci często interweniują w sprawie nieodpowiedzialnych kierowców. Coraz częściej w tej walce funkcjonariuszom pomagają świadkowie. Tak też było w Iławie, kiedy do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV