Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: Do tej pory wydaliśmy 227 decyzji kierujących medyków do pracy z COVID-19

Fot. PAP/EPA.

Rośnie liczba pacjentów w szpitalach i oddziałach covidowych, ale zwiększana jest też liczba łóżek. Od tego tygodnia w szpitalu tymczasowym w Szczytnie dostępnych będzie dodatkowych 30 miejsc.

Dzięki temu w szpitalach tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy będzie łącznie 190 łóżek. Największą barierą jednak nie jest sprzęt, lecz kadry medyczne – mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Korzystając z narzędzi przygotowanych przez rząd – w postaci zwiększonych płac dla kadr walczących z COVID-em, ale także w uzgodnieniu z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami, których chcemy skierować do pracy z pacjentami, wydaliśmy w ciągu całej pandemii 227 decyzji.

00:00 / 00:00

Są to decyzje kierujące medyków do pracy z pacjentami chorymi na COVID-19 w konkretnych placówkach.

W województwie zajętych jest 71 procent łóżek i respiratorów. Na 1444 miejsca dla pacjentów z COVID-19, w użyciu jest obecnie 1029 łóżek, a na 170 respiratorów – 122.

Wskaźnik zakażeń koronawirusem w Warmińsko-Mazurskiem jest dzisiaj jednym z najniższych w Polsce; wynosi 1,75. Ministerstwo Zdrowia zanotowało 249 nowych przypadków i ani jednego zgonu. Dla porównania, w ubiegły poniedziałek było 310 wykrytych zakażeń. Dzisiaj najwięcej jest ich w Olsztynie – 53, po 23 w powiatach olsztyńskim i ostródzkim, 17 w powiecie oleckim.

Minionej doby w województwie wykonano 871 testów.

Autor: A. Skrago/K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Artur Chojecki, kadra
Wojewoda Artur Chojecki: Będą kolejne miejsca dla chorych na COVID-19

Kolejne miejsca dla chorych na COVID-19 będą uruchamiane w szpitalach w województwie warmińsko-mazurskim. Dotyczy to m.in. szpitali tymczasowych w Nidzicy i Szczytnie. Jak poinformował podczas konferencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV