Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: Będą kolejne miejsca dla chorych na COVID-19

Fot. Aleksandra Skrago

Kolejne miejsca dla chorych na COVID-19 będą uruchamiane w szpitalach w województwie warmińsko-mazurskim. Dotyczy to m.in. szpitali tymczasowych w Nidzicy i Szczytnie.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, w tych szpitalach dostępnych jest łącznie 160 miejsc, od przyszłego tygodnia w Szczytnie będzie 30 kolejnych łóżek.

Będziemy mieli 190 miejsc w szpitalach tymczasowych. Na dzisiaj z tych 160 przygotowanych miejsc, zajętych jest 130.

00:00 / 00:00

Podczas konferencji wojewoda poinformował, że zakażeń koronawirusem w tym tygodniu było mniej niż jeszcze tydzień temu w naszym regionie, ale w szpitalach i oddziałach covidowych jest wciąż tłoczno.

Mamy przygotowane teraz 1444 miejsca. To jest rekordowa liczba łóżek. Na dzisiaj zajętych jest 1001, a więc na poziomie 69%. W maksymalnym momencie zajętość wynosiła ponad 80%. Dzisiaj mamy lekki oddech.

Szpitale i oddziały covidowe działają w 31 jednostkach w regionie. 7 szpitali jest w pełni dedykowanych pacjentom z COVID-em.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, szpital, koronawirus
Janusz Dzisko, fot. Sławomir Ostrowski
Spadek zakażeń w regionie to efekt obostrzeń. „Martwi jednak liczba ciężkich przypadków i zgonów”

Obostrzenia przynoszą efekty, ale martwi liczba ciężkich przypadków i zgonów osób zakażonych. Tak najnowsze dane epidemiczne komentuje Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski inspektor sanitarny. W ciągu ostatniej doby...

Zamknij
RadioOlsztynTV