Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Tałaj: Otwieramy nowy kierunek, to świetna wiadomość na 20-lecie EUHE

Anna Tałaj. Fot. M. Stankiewicz

Otwieramy kierunek położnictwo, to świetna informacja na 20-lecie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej – informuje gość Porannych Pytań doktor nauk medycznych Anna Tałaj, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUHE oraz szefowa Szkoły Rodzenia w Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Po wielu latach starań uczelnia poszerza ofertę dla medyków. Do tej pory kształcą się w niej pielęgniarki, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. Dołączą do nich położne, a studiować ten kierunek mogą nie tylko panie. Wzrasta zainteresowanie kierunkami medycznymi, a EUHE czeka wciąż na zielone światło na uruchomienie kierunku lekarskiego.

Uczelnia ma doskonałą współpracę z oboma szpitalami: Miejskim i Wojewódzkim. Mimo pandemii możliwe było zorganizowanie tam nie tylko staży, ale też egzaminów zawodowych.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz z Anną Tałaj

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
Elbląska uczelnia ma zgodę na prowadzenie nowego kierunku

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna ma oficjalną zgodę na prowadzenie kolejnego kierunku na wydziale Nauk o Zdrowiu. Po wielu staraniach Ministerstwo Edukacji i Nauki zezwoliło na prowadzenie studiów...

Zamknij
RadioOlsztynTV