Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska uczelnia ma zgodę na prowadzenie nowego kierunku

Fot. WSZ w Elblągu

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna ma oficjalną zgodę na prowadzenie kolejnego kierunku na wydziale Nauk o Zdrowiu.

Po wielu staraniach Ministerstwo Edukacji i Nauki zezwoliło na prowadzenie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Położnictwo.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Dwa lata temu otworzyła nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, przygotowane m.in. do nauki położnictwa. Zgoda ministerstwa na otwarcie położnictwa finalizuje długą pracę całego zespołu elbląskiej uczelni.

To zbiorowy sukces, który pozwoli na kształcenie nowej kadry w tak potrzebnym zawodzie. Zawsze zabiegałam o to, by otworzyć ten kierunek, teraz to się stało

– podkreśla dr Anna Tałaj, prodziekan wydziału nauk o zdrowiu.

Uczelnia rozpocznie nabór w czerwcu, ale już teraz pierwsi chętni zgłaszają chęć podjęcia studiów.

Przypomnijmy, że Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna kształcić teraz będzie medyków na 4 kierunkach: ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia i od nowego semestru na położnictwie. Uczelnia wciąż czeka na zgodę na otwarcie kierunku lekarskiego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w położnictwo, EUHE
Wirtualna debata z mieszkańcami Elbląga. Jej tematem likwidacja oddziałów kobiecych w szpitalu miejskim

Plany likwidacji położnictwa i ginekologii w Szpitalu Miejskim w Elblągu i przeniesienia ich do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego od początku budzą wiele emocji. Część elblążan uważa, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV