Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agnieszka Antonow: Nasze kolonie są atrakcyjne i ciekawe. Dzieci zapominają o telefonach i tabletach

Fot. Fotolia.pl

Gościem Agnieszki Lipczyńskiej w Bliższych Spotkaniach była Agnieszka Antonow, kierownik kolonii Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Wakacje bez tabletów, internetu, telefonów. Jak opowiada gość Bliższych Spotkań, taka forma spędzania czasu się sprawdza:

Jest to z jednej strony długi czas – bo jednak 10 dni bez jakichkolwiek mediów, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, to duże wyzwanie. Wydaje mi się, że jednak to się sprawdza i dzieci wyjeżdżają z kolonii zadowolone, nie tęsknią za wirtualnym światem, czy to telewizją, czy to telefonem komórkowym. Wiadomo jednak, że tego im brakuje brakuje, ale żeby te braki wyrównać jesteśmy my. Jako wykwalifikowana kadra staramy się dzieciom urozmaicić zajęcia i poświęcić jak najwięcej czasu.

Czy rodzice i dzieci od początku wiedzą na, jak wyglądają tego typu kolonie?

Tak. Rodzice przed turnusem otrzymują informację, z której  dowiadują się, że nie ma możliwości wyposażenia dziecka w telefon komórkowy. Ważna jest tutaj reakcja rodzica. Jeżeli on zareaguje pozytywnie i przedstawi dziecku wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania, wówczas nam łatwiej będzie się pracowało. Jeżeli rodzic zapomni wspomnieć o tym dziecku – mamy problem i wówczas liczy się nasze pierwsze spotkanie z dzieckiem. Przedstawiamy wtedy sytuację, w której dzieci nie mogą mieć ze sobą telefonu komórkowego. Zdarza się też tak, że niektóre przywożą telefony i widzimy na początku takie zmieszanie wśród dzieci.

– mówi Agnieszka Antonow.

W pewnym momencie jednak zapominają o telefonie i nie pytają o niego.

Wydaje się, że mamy po prostu bardzo rozbudowany program, liczne i atrakcyjne zajęcia, które rozwijają zainteresowania dzieci . Te zajęcia powodują, że dzieci się rozwijają i znajdują nowe sposoby spędzania wolnego czasu.

– zaznacza gość Bliższych Spotkań.

Posłuchaj całej rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej z Agnieszką Antonow

Agnieszka Antonow. Cz. 1

00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, telefon, tablet, kolonie, smartfon
Bez smartfona i facebooka. Czy cyfrowy detoks jest możliwy?

Internet, telewizja, komputer, smartfon – to wszystko towarzyszy nam nieustannie, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym. Dlaczego czasem warto być off-line? O tym w...

Zamknij
RadioOlsztynTV