Aktualności, Aplikacja mobilna
Nagrody dla ludzi i instytucji zmieniających region. Rozdano statuetki „Osobowość Roku”
Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie, i Roman Lewandowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce, zostali uhonorowani statuetkami „Osobowość Roku Warmii i Mazur”. Tytuł honorowy otrzymał Teatr im. Stefana Jaracza.
Są to nagrody, które przyznaje Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu.
To tradycja, która od ponad 30 lat wyznacza pewien kierunek naszego regionu i honoruje osoby, które tworzą rzeczy dla tego regionu, pomocne dla nas wszystkich. W związku z tym laureaci to najczęściej osoby, które działają w sferze społecznej, kulturalnej, ale często też instytucje, które odgrywają dla naszego regionu ważną rolę. Chcemy, żebyśmy wszyscy byli w stanie zauważyć ich pracę i to wszystko, co wnoszą do naszego regionu, ubogacają nasze środowisko
– wyjaśnił prezes klubu Piotr Lendo.
Marek Borowski odebrał statuetkę w kategorii „działalność społeczna”. Otrzymał ją m.in. za budowanie ogólnopolskich struktur podobnych banków, inicjatywy legislacyjne, które zapobiegają marnowaniu żywności oraz za wieloletnią pomoc potrzebującym. Dziś Bank Żywności to także przedsiębiorca zatrudniający około 80-ciu osób.
Mam wrażenie, że może to wnosić ważne elementy do kształtowania rozwoju gospodarczego regionu i tego miejsca. Jest to z mojego punktu widzenia najistotniejsze, bo jeżeli wszyscy będziemy myśleć podobnie, to nasz region będzie rozwijał się lepiej i przede wszystkim będzie się nam tu lepiej żyło
– powiedział prezes Banku Żywności.
Dodał także, że traktuje tę nagrodę jako wyróżnienie całego zespołu Banku Żywności w Olsztynie i dedykował ją partnerom współpracującym z jego instytucją.
W kategorii „medycyna” został uhonorowany Roman Lewandowski. Otrzymał statuetkę m.in. za przekształcenie Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce w nowoczesny ośrodek medyczny, a także stworzenie projektu i pozyskanie funduszy na realizację budowy Północnego Centrum Psychiatrii Dziecięcej.
Powiem szczerze, to też zasługa zespołu, który przez tyle lat budowaliśmy. Jak zacząłem pracować w szpitalu, w 1969 r. pracowało 87 osób, dziś licząc wszystkie osoby, które są na części etatu, jest to grubo ponad 400 osób. Trzeba powiedzieć, że to duży rozwój. Bardzo mocno stawiamy i na nowe technologie, i na nowoczesne sposoby leczenia, także dzięki temu na pewno jesteśmy nowoczesną placówką
– powiedział.
Tytuł honorowy Osobowości Roku Warmii i Mazur otrzymał Teatr im. Stefana Jaracza, a nagrodę za wieloletnie działania na rzecz rozwoju kultury i mieszkańców, artystyczne wzbogacenie regionu i z okazji jubileuszu 100-lecia działalności odebrała Izabela Sowa-Dudulewicz, zastępca dyrektora Teatru Jaracza.
Ostatni sezon artystyczny był dla nas bardzo bogaty – ale nie tylko ten ostatni, poprzedni również. To przekłada się na zaproszenia na różne ogólnopolskie festiwale, na prestiżowe nagrody, dlatego bardzo się cieszymy, że zostało to dostrzeżone
– mówiła.
Tegoroczni laureaci dołączyli do grona osób i instytucji, które od lat swoją pracą, zaangażowaniem i inicjatywami wpływają na rozwój Warmii i Mazur. Kapituła konkursu podkreśliła, że ich działalność jest przykładem skutecznego działania na rzecz lokalnej społeczności.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: W. Chromy
Redakcja: P. Grzymska




























