Po bezwietrznej sobocie wrócili na wodę. Finałowa rywalizacja o mistrzostwo Polski
Nieomal stu najlepszych w kraju żeglarzy w klasie T rywalizuje już trzeci dzień na Jezioraku o tytuł Długodystansowego Mistrza Polski.
Po sobotnim bezwietrznym dniu, kiedy nie udało się dokończyć żadnego z wyścigów, dziś od rana trwa walka na wodzie. Organizatora mistrzostw – Stanisława Kasprzaka z przystani Pod Omegą – cieszy obecność żeglarskiej elity w Iławie.
– Są to osoby, które mają duże doświadczenie żeglarskie. Regaty są bardzo ważne dla startujących, którzy przyjechali tu walczyć o tytuły – mówił.
Dzisiejsze, ostatnie wyścigi rozgrywane są w okolicy Szałkowa. Warto podkreślić, że Długodystansowe Mistrzostwa Polski na Jezioraku odbywają się po raz pierwszy.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Niebojewska






















