Śmiertelne wypadki i pijani kierowcy. Tragiczny weekend na Warmii i Mazurach
Za nami tragiczny weekend na drogach Warmii i Mazur. Zginęły dwie osoby – obie na motocyklach. 17 osób zostało rannych. W 13 wypadkach rannych zostało 17 osó.
Do dwóch najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie szczycieńskim. W sobotę na krajowej 53 czołowo zderzyło się dwóch motocyklistów – jeden z nich zginął na miejscu, a drugi trafił do szpitala.
19-letni kierujący motocyklem, po wykonaniu manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklistą
– przekazał asp. sztab. Rafał Jackowski.
Do drugiego tragicznego wypadku doszło w niedzielę.
Na drodze krajowej nr 59, pomiędzy Spychowem a Farynami 36-letnia kierująca motocyklem, podczas wyprzedzania zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem osobowym
– dodał policjant.
Samochodem, z którym zderzyła się motocyklistka, podróżowało dwoje mieszkańców województwa mazowieckiego. Oboje wyszkli z tego wypadku bez obrażeń.
Podkomisarz Tomasz Zieliński z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyznał, że to dopiero początek wakacji, a bilans ofiar już jest przygnębiający. Motocykle są mniej widoczne na drodze niż samochody, dlatego każdy, kto kieruje jednośladem, powinien być podwójnie ostrożny. Dodał, że szczególnie w okresie wakacyjnym wyjątkowo czujni muszą być także kierowcy samochodów.
Policjanci wciąż pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności obu zdarzeń. W sumie podczas weekendu, na drogach Warmii i Mazur doszło do 13 wypadków i 152 kolizji drogowych. Zatrzymano 41 nietrzeźwych kierowców.
Posłuchaj
Autor: J. Golon
Redakcja: P. Jaguszewski









![Tak region wspierał WOŚP [ZDJĘCIA] Tak region wspierał WOŚP [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2FIMG_7545-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















