Aktualności, Aplikacja mobilna, Gołdap, Region, Regiony
Wypadek w czasie przygotowań do ORLEN 80. Rajdu Polski. Cztery osoby ranne
Zderzenie dwóch samochodów podczas zapoznania z trasą ORLEN 80. Rajdu Polski. Wśród poszkodowanych jest wielokrotny mistrz świata Sebastian Ogier. Toyota, którą jechał, zderzyła się z fordem mondeo.
Dyrektor Rajdu Polski Krzysztof Maciejewski podkreślił, że nie był to przejazd sportowy.
To był cywilny samochód w trakcie zapoznania (…) W samochodzie zapoznawczym były dwie osoby. Nie ma absolutnie sytuacji, że ktoś jest nieprzytomny czy mocno poszkodowany. Jeśli zostanie zabrany do szpitala, to na jakieś badania, a nie, by ratować mu życie
– powiedział.
Auta zderzyły się w pobliżu Gołdapi. Jak informuje policja, cztery osoby zostały ranne – dwie z załogi rajdowej i dwie podróżujące fordem.
Zapoznanie z trasą to przejazd, w czasie którego załogi opisują odcinek rajdowy. Odbywa się on w normalnym ruchu. Rajdowcy są zobowiązani przestrzegać przepisów, a ich auta są monitorowane przez organizatora za pomocą systemu GPS.
Zespół Toyoty oficjalnie potwierdził, że załoga Sebastian Ogier i Vincent Landais brała udział w wypadku. Została zabrana na badania do szpitala.
Posłuchaj wypowiedzi
[Tłumaczenie]
„Seb i Vincent podczas zapoznania z trasą przed Rajdem Polski uczestniczyli w wypadku drogowym i zostali zabrani na badania lekarskie. Dalsze informacje przekażemy w odpowiednim czasie”.
Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska
























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







