Ponad 350 szkół w regionie nauczy jak trzymać formę
Trzymaj formę – pod takim hasłem realizowany jest program, który ma poprawić sposób odżywiania się i promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ich opiekunów.
Opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny program podzielono na trzy części – mówi Aleksandra Wasilewska z olsztyńskiego Sanepidu. Pierwsza obejmuje zasady racjonalnego żywienia, druga – elementy edukacji konsumenckiej, a trzecia – aktywność fizyczną.
W zeszłym roku, programem Trzymaj formę objęto prawie połowę szkół na Warmii i Mazurach. Zgłosiło się 205 szkół podstawowych i 157 gimnazjów.
Z raportów wynika, że udział w zeszłorocznej edycji programu wzięło udział około 33 tysiące uczniów. (kdym/bsc)























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



