Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znicz Biała Piska ma nowego szkoleniowca

Fot. ZNICZ 1954 Biała Piska / Facebook

Przemysław Kołłątaj nowym trenerem czwartoligowego Znicza Biała Piska. Szkoleniowiec z Ełku pracował z seniorskimi zespołami w III i IV lidze, a także od lat angażuje się w szkolenie młodzieży, m.in. w Ronie Ełk.

Jego pierwszym zadaniem będzie skompletowanie kadry na nadchodzący sezon. Pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca – 12 lipca. Przemysław Kołłątaj na stanowisku zastąpił wieloletniego trenera Znicza – Ryszarda Borkowskiego. Pod jego wodzą zespół rozegrał dwa sezony w IV lidze i cztery w III lidze, w której dwukrotnie zajmował 6. miejsce. Dodatkowo dwa razy wywalczył awans do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

– Praca w Zniczu to dla mnie nowe wyzwanie – przyznał Przemysław Kołłątaj.

Doświadczenie zebrane na różnych szczeblach rozgrywkowych chciałbym przełożyć na pracę w Zniczu. Klub jest teraz w trudnym momencie, jesteśmy na etapie kompletowania kadry, ale na pewno ustalimy cele, z którymi przystąpimy do ligi. Ja pracę w Zniczu traktuję jako wyzwanie, zawsze jestem ambitny. Jestem po kilku rozmowach z prezesem Jackiem Jankowskim, który słynie w województwie z dużej cierpliwości do zatrudnianych szkoleniowców. Umówiliśmy się, że sytuację będziemy analizować po pierwszej rundzie, ale docelowo mamy stworzyć w Zniczu długofalowy projekt.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Przemysław Kołłątaj
Sukces młodych piłkarzy z Olsztyna na Stadionie Narodowym

Poznaliśmy najlepsze w Polsce piłkarskie drużyny chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 10 i 12 lat. Wielki Finał 22. edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion...

Zamknij
RadioOlsztynTV