Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces młodych piłkarzy z Olsztyna na Stadionie Narodowym

Fot. SP18 w Olsztynie

Poznaliśmy najlepsze w Polsce piłkarskie drużyny chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 10 i 12 lat. Wielki Finał 22. edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbył się na PGE Narodowym w Warszawie.

Jak już informowaliśmy, tytuł mistrzów wywalczyli chłopcy ze szkoły podstawowej numer 18 w Olsztynie. „Mamy Talenty Olsztyn” w kategorii U10. W nagrodę spotkali się z piłkarzami reprezentacji i dostali bilety na wrześniowy mecz Ligi Narodów Polska – Holandia.

Trener złotej drużyny Piotr Żurawel po cichu liczył na miłą niespodziankę.

Wielka radość, wielkie emocje. Żeby zagrać na Stadionie Narodowym są trzy opcje (…) To przeżycia i wrażenia na całe życie. Zespół jest przygotowywany do takich turniejów (…) To był jeden z wielu turniejów, ale najbardziej prestiżowy (…) Przed finałem nawet nie byli świadomi tego co są w stanie zrobić (…)

00:00 / 00:00

Co ciekawe, Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie, której zawodnicy w dużej mierze trenują w szkółce Żuri Olsztyn, wprowadziła do finałów dwa zespoły. Drużyna grająca w kategorii U-12 zajęła 13. miejsce.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, turniej, Żuri, stadion narodowy, SP18 w Olsztynie
Dominik Bednarczyk trenerem Sokoła Ostróda

Znamy nazwisko nowego trenera Sokoła Ostróda. To Dominik Bednarczyk. 44-letni szkoleniowiec jest wychowankiem Pogoni Staszów, grał też w Lechu Poznań, Siarce Tarnobrzeg i RKS-ie Radomsko. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV