Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy zwycięzców Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

Fot. J. Suleck

W Pieniężnie zakończyła się 26. edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. 170 uczestników zaprezentowało się w różnych kategoriach.

W konkursie startowali także dorośli. Pierwsze miejsce w kategorii solistów zajął Arkadiusz Witkowski z Klubu Wojskowego 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Wśród zespołów najlepsza okazała się Piątka z Plusem z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie.

Jak podkreśla Robert Słonina, dyrektor szkoły podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie, w której odbywał się festiwal – jednym z celów imprezy było zaszczepienie patriotyzmu wśród młodych Polaków.

Początkowo była to lokalna inicjatywa, która z czasem zaczęła się rozrastać. (…) Jest ważna nie tylko ze względu na samo Pieniężno, ale także z powodu propagowania idei śpiewania pieśni patriotycznych, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Starsze pokolenie zna te pieśni, natomiast z młodszymi bywa rozmaicie. Dzięki festiwalowi pieśni żyją w młodym pokoleniu i są przekazywane kolejnym.

00:00 / 00:00

Radio Olsztyn objęło patronat medialny nad festiwalem.


Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieśń, piosenka, Pieniężno
Festiwal z bogatą historią. W Pieniężnie śpiewane są pieśni patriotyczne i wojskowe

W Pieniężnie rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Rota, My pierwsza brygada i Mury – to tylko niektóre utwory, jakie prezentują soliści i zespoły muzyczne....

Zamknij