Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy nowych Mistrzów Europy w siatkówce na siedząco

Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco. Fot. M. Stankiewicz

Męska reprezentacja Bośni i Hercegowiny oraz kobieca Rosji zdobyły mistrzostwo Europy w siatkówce na siedząco zakończonych w Elblągu.

Reprezentacje Polski zakończyły turniej mężczyźni na szóstym i kobiety na ósmym miejscu.

mistrzostwach do walki o medale przystąpiła rekordowa liczba 23 drużyn, w tym 13 męskich oraz 9 kobiecych – w sumie około 400 niepełnosprawnych sportowców, co było nie lada wyzwaniem dla organizatorów – elbląskiego Integracyjnego Klubu Sportowego Atak.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego Tomasz Woźny podkreśla dobre recenzje jakie zbierali organizatorzy Mistrzostw Europy, a równocześnie informuje o przygotowaniach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Elblągu.

00:00 / 00:00

Na mistrzostwach gościła Anna Mucha, minister sportu i turystyki, która zapowiedziała wsparcie finansowe organizatorów przed mistrzostwami Świata w siatkówce na siedząco, a także pogratulowała zaangażowania elbląskim samorządowcom w sportową formę promocji miasta.

00:00 / 00:00

Wysokie noty organizatorom elbląskich mistrzostw Europy wystawia Danuta Kowalewska, sekretarz generalny Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych.

00:00 / 00:00

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Polacy w ostatnim dniu zmierzyli się z Holandią, a stawką tego pojedynku było piąte miejsce. Biało-czerwoni przegrali 0:3 (-19, -19, -30) i ostatecznie zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu. Natomiast nasza kobieca drużyna narodowa w swoim ostatnim spotkaniu pokonała Chorwatki 3:0 (15,14,16), kończąc turniej na ósmym miejscu.

Już wiadomo, że najlepsze europejskie reprezentacje grające w siatkówkę na siedząco wrócą do Elbląga w czerwcu przyszłego roku, kiedy także tu zostaną rozegrane mistrzostwa świata.

Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowało Radio Olsztyn. (amin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Ostatnie rozstrzygnięcia w ME w siatkówce na siedziąco

Polscy niepełnosprawni siatkarze rozegrają dziś (21.09) mecz o piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w siatkówce na siedząco. W zawodach rozgrywanych w Elblągu rywalami biało-czerwonych będą Holendrzy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV