Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy nazwiska kandydatów na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie

Fot. P. Getka

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie przedstawi ministrowi sprawiedliwości nazwiska trzech kandydatów na prezesa sądu. Informację przekazał Radiu Olsztyn rzecznik sądu sędzia Adam Barczak.

W obradach uczestniczyło 50 sędziów. W głosowaniu wskazali kandydatury trzech z nich. Są to sędzia Juliusz Ciejek, który uzyskał najwięcej, bo 29 głosów; Rafał Jerka – 15 głosów oraz Olgierd Dąbrowski-Żegalski – 6 głosów.

W marcu minister sprawiedliwości Adam Bodnar odwołał ze stanowiska prezesa Michała Lasotę. Jako zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, masowo formułował on zarzuty dyscyplinarne wobec sędziów, którzy stosowali w orzecznictwie prawo europejskie. W styczniu Lasota został uznany przez Sąd Najwyższy za osobę, która nie daje gwarancji bezstronnego i niezawisłego procesu.

Od tej chwili Sądem Okręgowym w Olsztynie kieruje najstarszy stażem przewodniczący wydziału sędzia Wacław Bryżys. Resort sprawiedliwości zlecił sędziemu Bryżysowi przedstawienie – zaopiniowanych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie – kandydatów na stanowisko prezesa. Dziś poznaliśmy ich nazwiska.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kantor

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto ma lepsze pomysły na rozwój Elbląga? Posłuchaj debaty

Pomysły na sport i kulturę w Elblągu, przyszłość miejskiego portu i rozwój turystyki – m.in. o tym mówili kandydaci na prezydenta Elbląga w debacie, która odbyła...

Zamknij
RadioOlsztynTV