Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto ma lepsze pomysły na rozwój Elbląga? Posłuchaj debaty

Fot. P. Getka

Pomysły na sport i kulturę w Elblągu, przyszłość miejskiego portu i rozwój turystyki – m.in. o tym mówili kandydaci na prezydenta Elbląga w debacie, która odbyła się w Radiu Olsztyn.

Wzięli  w niej udział kandydaci, którzy w pierwszej turze wyborów samorządowych uzyskali najwyższe poparcie Michał Missan z Koalicji Obywatelskiej i Andrzej Śliwka z Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Michał Missan podczas debaty mówił o planach dotyczących sportu i kultury.

Należałoby powołać nową radę sportu i w konsultacji ze środowiskiem sportowym wypracować nowe zasady podziału środków dla klubów. Jednym z moich punktów programowych są właśnie konsultacje społeczne. Uważam, że nowa elbląska rada sportu powinna świetnie sobie z tym poradzić

– powiedział.

Kandydat KO zapowiedział również zwiększenie dotacji dla instytucji kultury. Chciałby, żeby do Elbląga wróciły imprezy, których nie ma od lat – Ogrody Polityki czy Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Michał Missan zamierza otworzyć biuro konsultacji społecznych i wsłuchać się w głos mieszkańców dotyczący na przykład komunikacji miejskiej.

Andrzej Śliwka również mówił o potrzebie dialogu ze środowiskiem sportu i kultury.

Chciałbym, aby dystrybucja środków była sprawiedliwa. Żeby nie było sytuacji, która jest teraz, czyli opiera się o uznaniowość prezydenta. Chciałbym, żeby te środki otrzymały kluby, które pracują z młodzieżą, ale także, byśmy nie zapominali o sporcie profesjonalnym. Musimy pamiętać o wszystkich dyscyplinach

– podkreślił Śliwka.

Kandydat PiS powiedział, że priorytetem dla niego jest edukacja – budowa i modernizacja żłobków i przedszkoli. Mówił także o wsparciu psychologicznym dzieci i młodzieży oraz potrzebach osób starszych. Wśród jego planów jest też modernizacja taboru tramwajowego.

Kolejna debata, z udziałem kandydatów na prezydenta Olsztyna – Roberta Szewczyka i Czesława Jerzego Małkowskiego obędzie się w czwartek (18 kwietnia) po godzinie 17. Transmisja na antenie Radia Olsztyn. Wersja wideo dostępna będzie także na stronie radioolsztyn.pl oraz na profilu Facebook/Radio Olsztyn.

Obejrzyj debatę kandydatów na prezydenta Elbląga

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: Ł. Sadlak/ A. Niebojewska

Więcej w debata
Za nami debata kandydatów na prezydenta Olsztyna. Zobacz i posłuchaj

Pomysły na rozwój transportu w mieście, plany wspierania kultury i sportu oraz kierunki rozwoju gospodarczego stolicy Warmii i Mazur - m.in. o tym mówili kandydaci na...

Zamknij
RadioOlsztynTV