Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w programie „Czyste powietrze”. Ekspert pomaga rozwiać wątpliwości

Paweł Nowik Fot. W. Chromy

W tym miesiącu zaczną obowiązywać nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”. Dotację do pomp ciepła i kotłów zgazowujących drewno oraz na pellet będzie można otrzymać tylko dla wybranej grupy urządzeń, wpisanych na listę tzw. ZUM (zielonych urządzeń i materiałów).

Kolejną zmianą będzie ograniczenie możliwości dofinansowania beneficjentów w trzeciej części programu, a chodzi o najwyższy możliwy poziom dofinansowania. Wyjaśniono, że jeśli raz skorzysta on z takiej pomocy, to będzie mógł on wnioskować o dofinansowanie na kolejne budynki tylko w ramach pierwszej części programu (podstawowy poziom dofinansowania). W takim przypadku dotacja będzie niższa. Zmiany wejdą w życie 22 kwietnia, a 13 czerwca zakończy się okres przejściowy na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji dla producentów urządzeń grzewczych.

O programie Czyste powietrze i o zmianach w nim, Wojciech Chromy rozmawiał z Pawłem Nowikiem, doradcą energetycznym w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kandydat na prezydenta Elbląga podkreśla rolę dialogu społecznego

- Chciałbym, żeby wrócił dialog - powiedział ubiegający się o urząd prezydenta Elbląga poseł PiS Andrzej Śliwka. Zapewnił również, że jeśli elblążanie obdarzą go zaufaniem, drzwi...

Zamknij
RadioOlsztynTV