Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w Indykpolu AZS Olsztyn. Kto odchodzi, kto zostaje?

Fot. indykpolazs.pl

Fot. indykpolazs.pl

To był kolejny tydzień, w którym Indykpol AZS Olsztyn oficjalnie informował o zmianach w zespole.

Wiemy już, kto odszedł z Indykpolu AZS Olsztyn nie tylko spośród zawodników, ale i sztabu szkoleniowego. W biało-zielonych koszulkach na parkiecie nie zobaczymy już brazylijskiego atakującego Alana Souzy, który prawdopodobnie obierze kierunek japoński, amerykańskiego rozgrywającego Joshuy Tuanigi, ten według nieoficjalnych informacji dołączy do GKS-u Katowice, oraz środkowego Cezarego Sapińskiego, który w przyszłym sezonie ma zagrać w Asseco Resovii Rzeszów.

Spore zmiany szykują się też na ławce trenerskiej klubu z Kortowa. Stolicę Warmii i Mazur opuścił już trener Javier Weber, który podobnie jak Alan Souza, wybrał Kraj Kwitnącej Wiśni. Za statystyki nie będzie już odpowiedzialny Mateusz Nykiel, który po 7 latach pracy w AZS-ie, według nieoficjalnych informacji, przenosi się do PGE GiEK Skry Bełchatów, aby pracować (podobnie jak w reprezentacji Słowenii) z trenerem Gianim Cretu. Do Brazylii wraca natomiast trener przygotowania fizycznego Renato Bacchi. O kolejny sezon została przedłużona umowa z kapitanem zespołu, przyjmującym Nico Szerszeniem.

Co wiemy nieoficjalnie w sprawie transferów do AZS-u na przyszły sezon? Trenerem Akademików ma zostać Juan Manuel Barrial, asystent Javiera Webera w reprezentacji Argentyny w latach 2011-2012. To właśnie były szkoleniowiec Indykpolu rekomendował rodaka na swojego następcę w klubie z Kortowa. Rozgrywającym ma zostać Fin Eemi Tervaportti, który ostatnio występował w ukraińskim Epicentrze Podolyany, a atakującymi – Daniel Gąsior z Aluronu CMC Warty Zawiercie i powracający po 6 latach do Olsztyna Czech Jan Hadrava.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, sezon
Kolejne pożegnania w Indykpolu AZS Olsztyn

Podsumowanie sezonu 2023/2024 to także czas zmian i pożegnań w sztabie szkoleniowym akademików z Kortowa. Po siedmiu latach z drużyną żegna się Mateusz Nykiel, a po...

Zamknij
RadioOlsztynTV