Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne pożegnania w Indykpolu AZS Olsztyn

Fot. P. Getka

Podsumowanie sezonu 2023/2024 to także czas zmian i pożegnań w sztabie szkoleniowym akademików z Kortowa. Po siedmiu latach z drużyną żegna się Mateusz Nykiel, a po dwóch sezonach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur, do swojego kraju wraca Renato Bacchi.

Mateusz Nykiel pierwsze kroki w pracy statystyka stawiał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (2015-2017). W tym czasie pracował na meczach Młodej Ligi, drugiej ligi, a także rozgrywek juniorskich. W kwietniu 2017 roku, wraz z juniorami Jastrzębskiego Węgla, zdobył tytuł Mistrza Polski.

Od sezonu 2017/2018 był natomiast statystykiem Indykpolu AZS Olsztyn. W czasie pracy dla akademików był m.in. statystykiem reprezentacji Australii na MŚ 2018 czy biało-czerwonej ekipy uniwersjadowej, z którą w 2019 roku wywalczył srebrny medal. W 2022 roku był członkiem reprezentacji Kanady podczas mistrzostw świata, natomiast rok później (2023) z reprezentacją Słowenii wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy. Jego najlepszym wynikiem klubowym jest zajęcie 4 miejsca w sezonie 2017/2018.

Renato Bacchi dołączył do akademików z Kortowa w 2022 roku. Swoją przygodę z siatkówką w roli trenera przygotowania fizycznego rozpoczął w 2004 roku, od pracy w sztabie brazylijskiego, żeńskiego zespołu Brasil Telecom/Força Olímpica. Odpowiadał również za przygotowanie fizyczne zawodników m.in w greckim Panathinaikosie Ateny, reprezentacji Portugalii czy Taubate Funvic.

Najdłuższy staż oraz największe sukcesy Renato Bacchi odnosił z męską reprezentacją Brazylii, w której pracuje od 2013 roku. Brazylijczyk w swoim dorobku ma złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), zwycięstwo w Pucharze Świata (2019), Siatkarskiej Lidze Narodów (2021) czy dwukrotny srebrny medal mistrzostw świata (2018, 2014). Z Indykpolem AZS Olsztyn dwukrotnie zajął natomiast 8 miejsce.

Redakcja: M. Rutynowski za indykpolazs.pl

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, sztab szkoleniowy, Mateusz Nykiel
Siatkarze Indykpolu AZS w kadrze narodowej do lat 22

Dwaj młodzi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali powołani do reprezentacji Polski U-22. Uwagę trenerów Dariusz Luksa i Konrada Copa zwrócili Kamil Szymendera i Jakub Majchrzak. Przyjmujący...

Zamknij
RadioOlsztynTV