Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany kadrowe w Indykpolu Olsztyn. Kiedy poznamy nowych zawodników?

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

W Indykpolu AZS-ie Olsztyn sporo się działo w ostatnich dniach w temacie ruchów kadrowych. Tradycyjnie zespół z Kortowa informuje najpierw o odejściach. Na pierwsze transfery do klubu będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Już wiemy, że z Indykpolu AZS-u Olsztyn odchodzi 3 zawodników: Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba oraz kapitan zespołu Robbert Andringa. O ile ten pierwszy w stolicy Warmii i Mazur rozegrał tylko jeden sezon i nie spełnił pokładanych w nim nadziei – o tyle Mateusz i Robbert pożegnali się z AZS-em po odpowiednio 5 i 6 latach.

Według kuluarowych informacji Bartłomiej Lipiński trafi do PGE Skry Bełchatów, a Poręba do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która z kolei od razu go wypożyczy albo do PSG Stali Nysa, albo do Skry. Holender wybierze prawdopodobnie kierunek włoskiej Serie A.

Z AZS-em mają się pożegnać także atakujący Karol Butryn, mający ostatecznie przywdziać w przyszłym sezonie koszulkę bełchatowskiej Skry, a także amerykański środkowy Taylor Averill, który opuszcza nie tylko olsztyński zespół, ale także PlusLigę.

W klubie z Kortowa zostają natomiast rozgrywający Joshua Tuaniga, środkowi Szymon Jakubiszak i Dawid Siwczyk, libero Kuba Hawryluk i Jakub Ciunajtis, niemiecki przyjmujący Moritz Karlitzek oraz trener Javier Weber, który skompletował już skład na przyszły sezon.

Kiedy poznamy nowych zawodników AZS-u? Pierwszych informacji na ten temat możemy spodziewać się w drugim tygodniu czerwca.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Kapitan opuszcza Indykpol AZS Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Ma być kuźnią talentów sportowych. W Olsztynie powstaje centrum szermierki

Przy ulicy Wyszyńskiego w Olsztynie powstaje Warmińsko-Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej. Obiekt ma być gotowy do końca wakacji. Hala jest dwupoziomowa. Poza salą do szermierki...

Zamknij
RadioOlsztynTV