Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowe warunki jazdy. Lokalnie pada śnieg, a wiatr powoduje zamiecie


Ślisko na drogach Warmii i Mazur. W całym regionie można spodziewać się dziś przelotnych opadów śniegu. W tej chwili pada w rejonie Kętrzyna i tam są najtrudniejsze warunki jazdy.

Na drogach występuje zajeżdżona cienka warstwa śniegu i lokalna śliskość (…) Najwięcej sprzętu – 14 jednostek – jest teraz w rejonie Kętrzyna. Śnieg pada teraz w rejonie Kętrzyna i Nidzicy

– informuje Mariola Sasin z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – wszystkie trasy krajowe są przejezdne. Są jednak miejsca gdzie zalega błoto pośniegowe. Tak jest przede wszystkim na Mazurach w okolicach Giżycka, Gołdapi, Ełku i Rucianego. Chwilami porywisty wiatr zawiewa śnieg na drogi i znacznie ogranicza widoczność podczas opadów.

Tak jest m.in. na krajowej 65 z Prostek do Gołdapi, na 16 od Ełku do Koleśnik. Uważać trzeba na drodze numer 63 z Giżycka do Rudziszek, na 53 od Pasymia do Rozóg i trasie 57 na odcinku Dźwierzuty – Wielbark. Ślisko także na 58 od Jedwabna do Rucianego Nidy.

Szczególnie trzeba uważać na drogach mniej uczęszczanych, które są w dalszej kolejności odśnieżania – tam miejscami może być zupełnie biało.

Biuro prognoz w Białymstoku ostrzega, że opadami śniegu ograniczającymi widoczność nawet do 200 metrów. Dodatkowo silny wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Meteorolodzy prognozują, że najwięcej śniegu spadnie na Mazurach. Pokrywa białego puchu wyniesie do 5 centymetrów.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za W. Chromy/K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, śnieg, ślisko, pogoda, opady, zawieje
Deszcz, śnieg i gołoledź. Na drogach i chodnikach będzie ślisko

Będzie ślisko w województwie warmińsko-mazurskim. Synoptycy wydali ostrzeżenie dla wszystkich powiatów, obowiązujące w nocy i we wczesnych godzinach porannych. Zapowiadają opady deszczu i deszczu ze śniegiem,...

Zamknij
RadioOlsztynTV