Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Staniszewski w drodze na Autodrom Pragiarolo. Przed nim decydujące starcia w mistrzostwach CEZu

Fot. Konrad Kodix Sieczkowski/www.kodifoto.com

Autodrom Pragiarolo we włoskiej Maggiorze koło Mediolanu będzie areną czwartej i piątej rundy rallycrossowych mistrzostw Europy strefy centralnej w nadchodzący weekend. W drodze na zawody jest lider najmocniejsze klasyfikacji supercars Zbigniew Staniszewski.

Olsztyński kierowca w Fordzie Fiesta RX ma tylko jedno zadanie do wykonania. Wrócić z Włoch z tytułem mistrzowskim. Jego najgroźniejszym rywalem jest Austriak Alois Höller w Fordzie Fiesta RX. Przewaga Staniszewskiego wynosi 39 punktów, ale we Włoszech jest do zdobycia podwójna liczba oczek. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbędą się po trzy biegi kwalifikacyjne oraz półfinały i finał.

Przed nami decydujące starcia w mistrzostwach CEZu (Central European Zone). Chciałbym wrócić z Włoch z tytułem i nie oglądać się na ostatnią eliminację, która ma się odbyć na Słowacji. Pierwotnie miała być to łączona eliminacja mistrzostw CEZu i Polski, ale ze względu na pandemię i słowackie obostrzenia najprawdopodobniej dojdzie do rozłączenia cyklów. Wyjechaliśmy do Włoch we wtorek rano. Za nami pierwszy przystanek czyli tor Słomczyn i ostatnie testy zawieszenia. W środę dotrzemy na przedmieścia Wiednia. To tutaj mieści się stajnia rajdowa Manfreda Stohla, który koordynował budowę naszego rallycrossowego potwora. Planujemy rutynowy przegląd auta i dopieszczanie szczegółów. W piątek dojedziemy na Włoch i rozpocznę zapoznanie z torem, którego nigdy wcześniej nie widziałem. A do zapoznania tradycyjnie posłuży mi rower. Takie są przepisy i doskonale sobie z tym radzę Fiestą wyjedziemy na tor dopiero podczas sobotniego treningu. Do zgarnięcia w weekend podwójna liczba punktów i to dla nas pewnego rodzaju nowość. Priorytetem jest pojechać mądrze i powalczyć o jak największą liczbę małych punktów. Wiem że kibice żądają zwycięskich bitew, ale my mamy do wygrania całą wojnę.

– mówi Zbigniew Staniszewski.

Klasyfikacja CEZ

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wypadek na przejściu dla pieszych. Kierowca skody potrącił 14-latkę

W Lidzbarku Warmińskim 74-letni kierowca potrącił na pasach nastolatkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca skody jadący ulicą Olsztyńską, z nieznanych na razie przyczyn, uderzył...

Zamknij
RadioOlsztynTV