Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zbigniew Babalski: zaczęła się reaktywacja wojska w Ostródzie, pierwsza grupa już jest

Fot. P. Getka

Ponad 4 miliony 100 tysięcy złotych wojsko zapłaci Ostródzie za przekazanie terenu po dawnym Autodromie – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski, z którym rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski dodał, że na sprzedaż wyraziła zgodę rada miasta i zrobiła to mimo obawy części radnych o to, że miasto będzie musiało zwrócić wysoką bonifikatę jaką uzyskało w momencie przejmowania tego terenu od wojska kilka lat temu.

Nie ukrywam, że za moją przyczyną burmistrz w ostatniej chwili zaprosił na sesję wojskowych: dowódcę brygady pułkownika Biedziaka oraz oficerów infrastruktury. Dobrze, że się pojawili na sesji. Wydaje mi się, że dla wątpiących, a tak to wyglądało z wypowiedzi radnych, wizyta wojskowych przesądziła o ich stanowisku.

Zbigniew Babalski dodał, że budynki po dawnych koszarach wymagają remontu, ale wojsko już rozpoczęło przygotowania do ich ponownego zagospodarowania. Działki na Autodromie to w sumie 90 hektarów. Ma tam powstać zaplecze dla brygady czołgów K2 Black Panther.

Pojawiły się już pierwsze duże kontenery biurowe i mieszkalne. Pierwsza grupa z dowódcą w czerwonych koszarach już jest. Zaczęła się już reaktywacja i powrót wojska do Ostródy.

Około 200 osób, w tym także czynnych żołnierzy, już wyraziło chęć służenia w nowej jednostce wojskowej w Ostródzie. Docelowo w mieście ma stacjonować brygada czołgów K2 Black Panther oraz około 1000 żołnierzy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, Ostróda, czołgi, Zbigniew Babalski
Kolejni żołnierze z Braniewa pojadą na Łotwę. „Naszym zadaniem jest pokazanie jedności NATO”

136 żołnierzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej przygotowuje się do półrocznego wyjazdu na Łotwę. Żołnierze przejmą tam trzynastą zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Ich dowódcą został...

Zamknij
RadioOlsztynTV