Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrucia czadem w Warmińsko-Mazurskiem

We wsi Kalis w powiecie olsztyńskim paliła się sadza w kominie. Tlenkiem węgla podtruły się tam dwie osoby, które zabrano do szpitala.

– To nie jedyne takie zdarzenie w regionie z ostatnich godzin – zaznaczył rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków młodszy brygadier Rafał Melnyk.

W Olsztynie na alei Przyjaciół dwie osoby zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. W Elblągu doszło do zatrucia spalinami samochodu osobowego w garażu. Apelujemy do mieszkańców naszego regionu o to, by dbali o swoje bezpieczeństwo, by zadbali o dobrą wentylację pomieszczeń i aby przewody wentylacyjne były drożne.

00:00 / 00:00

Strażacy przypominają też, że warto zaopatrzyć się w czujniki czadu. Pamiętajmy, że takie urządzenia trzeba montować w odpowiednich miejscach i powinni to robić specjaliści.

Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą, bo go nie czuć i nie widać. Objawy zatrucia to m.in. bóle głowy, płytki oddech, obniżenie ostrości widzenia czy utrata przytomności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, czad, zatrucie, tlenek węgla
Ratownicy MOPR i strażacy ratowali łosie, pod którymi załamał się lód

Ratownicy MOPR i strażacy pomogli dwóm łosiom, pod którymi załamał się lód na jeziorze Kisajno. Zwierzęta bezpiecznie wróciły na brzeg. Dwa łosie wpadły do wody około...

Zamknij
RadioOlsztynTV