Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zasłużone nauczycielki z nagrodami Ministra Edukacji i Nauki. „Część z nich to osoby z niewielkich miejscowości”

Fot. MEN

Cztery nauczycielki, w tym trzy dyrektorki z warmińsko-mazurskich szkół, zostały uhonorowane nagrodą Ministra Edukacji i Nauki.

Uroczystość odbyła się w trakcie wizyty w Olsztynie premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nagrody wręczył wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który podkreślał, że to wielkie wyróżnienie i docenienie wieloletniej pracy na rzecz wychowanków. Dodał, że cieszy się, że trafia ona do rąk pedagogów z małych miejscowości.

Część z nich to osoby z niewielkich miejscowości. Często są to szkoły zbiorcze uczące dzieci dowożone z różnych miejscowości. Często są tam problemy finansowe więc warto docenić dyrektorów i nauczycieli tych szkół, którzy wkładają ogromny wysiłek, aby także i tam wychować dobrych, polskich obywateli, dobrych patriotów, i przygotować ich do dorosłego życia.

00:00 / 00:00

Z kolei laureatki nagrody podkreślały, że nagroda była dla nich sporym zaskoczeniem. Elżbieta Wasiuk, dyrektorka zespołu szkół w Pasłęku zapewniała, że to wyróżnienie jest zwieńczeniem wieloletniej pracy:

Dla mnie ta nagroda to nie tylko nagroda finansowa, ale przede wszystkim podsumowanie mojej 30-letniej pracy w funkcji nauczyciela chemii, jak również pracy dyrektorki. Jestem bardzo mile zaskoczona, bo mamy możliwość otrzymania nagrody  z rąk najwyższych państwowych.

00:00 / 00:00

Pozostałe laureatki nagrody Ministra Edukacji i Nauki to: Teresa Hablützel nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, Jadwiga Pietrzykowska dyrektor Szkoły Podstawowej w Piecek, Małgorzata Świech-Twarowska dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagrody, Dariusz Piontkowski, nauczcielki, dyrektorki szkół, nagroda Ministra Edukacji i Nauki, Elżbieta Wasiuk, Teresa Hablützel, Jadwiga Pietrzykowska
Konkursy, nagrody i wiele atrakcji w urodziny Radia Olsztyn

Już za chwilę, już za moment... nasze 69. urodziny! Będzie słodko i bardzo kulturalnie! Zapraszamy Was do wspólnego świętowania. Bo czym jest jubileusz bez gości… Tydzień...

Zamknij
RadioOlsztynTV