Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tematy nie zaskoczyły maturzystów. Liczyli na „Lalkę” i nie zawiedli się

Fot. P.Getka

Spodziewali się „Lalki” Bolesława Prusa i ten temat pojawił się na maturze. To lektura obowiązkowa, która najczęściej pojawiała się na giełdzie tematów maturalnych.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zakończył się przed godziną 12 i – jak wynika z relacji maturzystów – nie sprawił im kłopotów:

Myślę, że dobrze poszło. Tak, jak się spodziewałam, była „Lalka”. Odwołałam się do jednej z najbardziej popularnych lektur, m.in. do „Dziadów” i „Kordiana”. Temat drugi też nie był specjalnie trudny – był to motyw miasta.

Według relacji maturzystów temat brzmiał: „Czy ambicje ułatwiają nam osiągnięcie zamierzonego celu?”.

Ogół był dość prosty, szczególnie, że wszyscy spodziewali się „Lalki”. Temat był w miarę przyjemny, więc myślę, że nie sprawił problemu.

00:00 / 00:00

Drugi temat rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego dotyczył „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta i brzmiał: „Miasto – przyjazne czy wrogie człowiekowi?”.

Jutro abiturienci przystąpią do matury z matematyki.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, matura, lalka
Dziś początek matur. Najstarszy tegoroczny maturzysta ma 69 lat

Punktualnie o godzinie 9 maturzyści rozpoczęli pisanie tegorocznych egzaminów dojrzałości. Na początek - język polski. Około 271 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło dziś do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV