Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zalesią działkę przy oczyszczalni

Bardzo szybki i sprawny przebieg miała sesja olsztyńskiej rady miejskiej. Dyskusja rozgorzała tylko przed głosowaniem nad „Miejscowym planem zagospodarowania w rejonie Redykajny”.

Plan zakłada zalesienie części prywatnej działki przylegającej do terenu oczyszczalni ścieków. Szef klubu radny PiS miał wątpliwości co do tego czy miasto ma prawo narzucać właścicielowi nieruchomości co te chce z nią zrobić: – Obywatele naszego kraju muszą być traktowani w sposób równoprawny. Jeżeli obok tego terenu jest osiedle mieszkaniowe, więc dlaczego ludzie, którzy są właścicielami tego terenu, nie mają prawa do dysponowania swoim gruntem, w sposób jaki uważają za stosowny.
mówi Dariusz Rudnik:

00:00 / 00:00

Radny PO Robert Szewczyk przewodniczący komisji gospodarki komunalnej, rozwoju miasta i ochrony środowiska przekonywał, że uchwała jest w interesie osób, które mogły by nieświadome tego z czym wiąże się mieszkanie w pobliżu oczyszczalni ścieków kupić tam działkę budowlaną: – Cały czas w bezpośrednim sąsiedztwie oczyszczalni odory i uciążliwe zapachy są odczuwalne i będą odczuwalne. Miasto nie może pozwolić, żeby osoby, które zakupią tam działkę i potem będą chciały zainwestować w budowę domu albo go wybudują, miały pretensje do miasta, gdy nagle się oka, że mieszkanie w tym miejscu jest niemożliwe.
mówi Robert Szewczyk:

00:00 / 00:00

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę 16 głosami za przy 9 wstrzymujących się.

Radni przy głosach sprzeciwu PiS przyjęli też uchwałę zmieniającą plan zagospodarowania przestrzennego dla 7 ha działki, którą ratusz nabył pod budowę nowej elektrociepłowni. (kaszub/as)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV