Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zalegasz z czynszem? Władze Ełku proponują odpracowanie długu

W ubiegłym roku dwadzieścia siedem rodzin odpracowało ponad 100 tysięcy złotych zaległości czynszowych. Miejski program pracy za długi funkcjonuje w Ełku od 2012 roku.

Skorzystać może każdy, kto mieszka w lokalu komunalnym, a jego zadłużenie przekracza dwa tysiące złotych – mówi wiceprezydent miasta Mirosław Hołubowicz:

Jest to forma wyjścia naprzeciw mieszkańcom, którzy z różnych przyczyn mają trudniejsza sytuację finansową. Zakres, w jakim można odpracować zaległości jest dość szeroki. Dotyczy prostych, nie wymagających specjalistycznej wiedzy dziedzin, jak np. sprzątanie terenów zielonych, grabienie i usuwanie liści, drobne naprawy czy malowania. Największy dług, jaki odpracowała rodzina, wyniósł 32 tysiące złotych.

00:00 / 00:00

Od początku funkcjonowania programu skorzystało z niego 150 rodzin odpracowując prawie 1 mln 200 tysięcy złotych zadłużenia.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, zadłużenie, czynsz, dług, program
Rząd przyjął program Mama 4 plus. Projekt matczynych emerytur wejdzie w życie od 1 marca

Rząd przyjął projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym Mama 4 plus. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że ma to rozwiązać problem matek, które nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV