Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się kwesta na olsztyńskich cmentarzach. Zbierano na odrestaurowanie ogrodzeń rodzinnych grobowców

Fot. A. Skrago

Na dwóch największych olsztyńskich cmentarzach trwała kwesta na rzecz ratowania starych nekropolii. Ponad 20 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w Dywitach i przy ul. Poprzecznej.

Wspierający akcję dostali naklejki z hasłem „chrońmy olsztyńskie cmentarze”. Zainteresowanie tą zbiórką było duże, mieszkańcy chętnie się dorzucali:

00:00 / 00:00

Wśród kwestujących był wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który przyznał, że jest duże zainteresowanie wśród ludzi odwiedzających groby bliskich: – Sporo osób się zatrzymuje i wrzuca pieniążki w zależności od możliwości. Liczy się sam fakt włączenia się w tę zbiórkę. Jesteśmy po to wrażliwym społeczeństwem, żeby o to zadbać.

Zbiórka trwała do 15. Jej wyniki będą znane w czwartek. Dotąd z darowizn oraz miejskich funduszy na renowację olsztyńskich cmentarzy zebrano prawie 700 tys. zł. Odnowiono za to ogrodzenia, krzyże i nagrobki na cmentarzach św. Jakuba przy al. Wojska Polskiego, św. Józefa przy ul. Rataja oraz na dawnym cmentarzu w Dajtkach przy ul. Sielskiej.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A.Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kwesta, cmentarz, zbiórka pieniędzy, pomniki
Na cmentarz najlepiej autobusem. Mieszkańcy Warmii i Mazur tłumnie odwiedzają groby bliskich

Wokół największych nekropolii na Warmii i Mazurach coraz większy tłok. Ci, którzy wybrali się na cmentarz samochodami, bardzo często wyruszyli wcześniej, żeby uniknąć korków. Na parkingach...

Zamknij
RadioOlsztynTV