Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zainaugurowano zabudowę Wyspy Spichrzów. „Może stać się wizytówką Elbląga”

Fot. J. Sulecki

Na Wyspie Spichrzów w Elblągu rozpoczęła się budowa nowych kamieniec.  Nowoczesne biura i lokale usługowe  mają zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta.

Podczas inauguracji budowy obecny był podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

Rozpoczynamy inwestycję, która do tej pory nie była nigdzie prowadzona w regionie. Budujemy kompleks biurowo-usługowy, który umożliwi ściąganie biznesu do Elbląga.

00:00 / 00:00

Zdaniem Marcina Domeradzkiego, prezesa zarządu spółki Operator ARP realizującej rządowy program Fabryka, przyszedł czas na rozwój biznesu i przedsiębiorczości w mniejszych miastach.

Nie tylko duże aglomeracje, ale także średnie miasta muszą mieć szansę rozwoju. Nasz program oraz nasze inwestycje to elementy, które mają dać prorozwojowy impuls oraz pokazać prywatnemu biznesowi, że warto inwestować.

00:00 / 00:00

Tym samym na Wyspie Spichrzów powstanie zupełnie nowa zabudowa w miejscu zniszczonych w trakcie II wojny światowej magazynów i spichlerzy. Zdaniem posła Leonarda Krasulskiego inwestycja jest kolejnym etapem odbudowy Elbląga.

Musieliśmy uzupełnić te braki i wkomponować budynki w styl Starego Miasta, jego pięknego i harmonijnego ciągu.

00:00 / 00:00

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski dodaje, że dzięki zabudowaniu Wyspy Spichrzów może stać się reprezentacyjnym miejscem Elbląga.

W środku Elbląga mamy wyspę, która przez lata była naprawdę zapomniana. Budowa nowoczesnego biurowca będzie za kilka bądź kilkanaście lat wizytówką miasta.

00:00 / 00:00

Nowa inwestycja ma dwa oblicza – zauważa Andrzej Czapczuk, przedstawiciel wykonawcy inwestycji firmy FBI Transbud.

Ten obiekt ma ważne znaczenie zarówno politycznie, jak i lokalizacyjne. To miasto ma duży potencjał rozwojowy, dlatego chętnie się podpisujemy pod tym projektem.

00:00 / 00:00

Radości z rozpoczęcia inwestycji na Wyspie Spichrzów nie kryje prezydent Elbląga. Zdaniem Witolda Wróblewskiego w przyszłości pozwoli ona na ożywienie tej części miasta.

Mamy koncepcję rozwoju nie tylko Starego Miasta, ale także sukcesywnej zabudowy Wyspy Spichrzów. Nastąpiło już takie fizyczne rozpoczęcie tego zadania.

00:00 / 00:00

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem Elbląga, który przekazał grunty pod budowę oraz państwowej spółki Operator ARP zajmującej się jej realizacją. Budowa nowego kompleksu biurowego na Wyspie Spichrzów ma potrwać dwa lata.

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budowa, Wyspa Spichrzów
Za rok S16 do Mrągowa ma być gotowa. Zobacz postęp prac budowlanych

Będzie gotowa jesienią przyszłego roku, do tej pory zrealizowano  około 42 procent inwestycji, a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - mowa o nowej drodze S16 na...

Zamknij
RadioOlsztynTV