Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za rok S16 do Mrągowa ma być gotowa. Zobacz postęp prac budowlanych

Fot. GDDKiA Olsztyn

Będzie gotowa jesienią przyszłego roku, do tej pory zrealizowano  około 42 procent inwestycji, a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – mowa o nowej drodze S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sprawdziła dziś (środa) stan prac na tej ważnej trasie – mówi rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki.

Do tej pory wykonano odhumusowanie terenu, wycinkę drzew i krzewów, wzmocnienie podłoża palami prefabrykowanymi w okolicach Sorkwit. Obecnie prowadzone są roboty wymian gruntów, robót ziemnych, a także wykonywania już warstw konstrukcyjnych nawierzchni – warstwy mrozoodpornej oraz podbudowy pomocniczej z kruszywa.

00:00 / 00:00

– Wkrótce rozpocznie się najważniejszy etap prac – informuje kierownik budowy Adam Koniecki.

Obecnie na budowie pracuje 250 jednostek sprzętowych. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy rozpocząć prace związane z układaniem nawierzchni konstrukcyjnych warstw bitumicznych.

00:00 / 00:00

Wykonawca inwestycji, firma BOR zapewnia, że S16 jest budowana w zgodzie z naturą, tak, by zwierzęta miały się jak przemieszczać – mówi inżynier budowy Piotr Perłowski.

W tym przypadku mamy do czynienia z 20 mostami, wiaduktami, a także 14 przepustami, 4 murami oporowymi oraz licznymi przejściami. Jedną z ciekawostek tej budowy jest to, że budujemy jeden z najdłuższych przepustów o długości 77 m.

00:00 / 00:00

Nowy odcinek drogi S16 Borki Wielkie-Mrągowo – to 13 km drogi ekspresowej i 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga, Mrągowo, rozbudowa, droga krajowa nr 16, S16, borki wielkie
Ruszył przetarg na rozbudowę odcinka DK65

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 65 na odcinku Olecko - Gąski. Oferta dotyczy niespełna 6-kilometrowego odcinka, a jedynym...

Zamknij
RadioOlsztynTV