Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żadnej kolizji, płynny ruch – ZDZiT chwali skrzyżowania kolizyjne i zapowiada kolejne

Kolejne zmiany mają odkorkować centrum Olsztyna, na zdjęciu al. Piłsudskiego. Fot. Łukasz Węglewski

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja po zmianie organizacji ruchu na jednym z głównych skrzyżowań w Olsztynie. Od soboty, jadąc przez skrzyżowanie ulicy Kościuszki i alei Piłsudskiego trzeba być szczególnie czujnym, bo jest to teraz tzw. skrzyżowanie kolizyjne.

Prawdziwym testem na funkcjonowanie tego skrzyżowania po zmianie organizacji ruchu były zwłaszcza poniedziałkowe godziny szczytu. Okazało się, że nie doszło do żadnych kolizji. Co więcej, stopniały kolejki aut, które zwykle na przejechanie ulicy Kościuszki, musiały czekać kilka zmian świateł. To pozytywne doświadczenie, dlatego planujemy więcej tego typu zmian – mówił Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Kolejki aut są zdecydowanie mniejsze. w tej chwili przygotowujemy też zmiany programu sygnalizacji na kolejnych ośmiu skrzyżowaniach. W sumie będzie ich dziewiętnaście

– komentował Paweł Pliszka.

Zmiany planowane są do końca tego roku. Warto bacznie przyglądać się znakom przy skrzyżowaniach, które informują o nowej organizacji ruchu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sygnalizacja, kierowcy, samochody, skrzyżowanie, piłsudskiego
Miejscowi narzekają, a przyjezdni chwalą. Zmiany systemu pracy sygnalizacji świetlnej na ulicach Olsztyna

Minionej nocy nowe rozwiązania wprowadzono na ważnym skrzyżowaniu Piłsudskiego-Kościuszki. To jedenaste w tym roku skrzyżowanie, na którym zlikwidowane zostały bezkolizyjne lewoskręty. Kierowcy jadący zarówno z ulicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV