Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Olsztyna wyruszy kolejny konwój z darami dla Ukrainy. Trwa zbiórka leków i żywności

Fot. Olsztyński Konwój Humanitarny

Od początku wojny zawieźli na Ukrainę prawie 65 ton darów przejeżdżając ponad 43 tysiące kilometrów. W przyszłym tygodniu (29.03) wolontariusze Olsztyńskiego Konwoju Humanitarnego chcą tam pojechać po raz 13.

Tym razem 12 ton różnych rzeczy ma trafić m.in. do Kijowa, Boryspola, Połtawy, Charkowa i Dnipro. Będą to dary dla wojska, cywilów i misji pomocowych, które wspierają uchodźców wewnętrznych – mówi założyciel konwoju Adam Giska.

00:00 / 00:00

Choć darów jest już sporo, to potrzebne są jeszcze lekarstwa, żywność, artykuły higieniczne, agregaty prądotwórcze i kuchenki turystyczne na gazowe kartusze.

00:00 / 00:00

Można to przynosić do magazynu przy ulicy Cichej 4 w Olsztynie, który jest otwarty w tygodniu od rana do wieczora. Można też wesprzeć wolontariuszy na portalu zrzutka.pl w zakładce Olsztyński Konwój Humanitarny.

Dodajmy, że Olsztyński Konwój Humanitarny tworzą prywatne osoby, które początkowo niosły pomoc indywidualnie. Teraz działają jak dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo. Za swoją dotychczasową pomoc wolontariusze konwoju zostali uhonorowani ukraińskimi medalami.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, wojna, dary, Ukraina, konwoj
Uchodźcy mogą starać się o wsparcie z programu Wielofunkcyjnej Pomocy Pieniężnej

Parafia ewangelicko-augsburska w Nidzicy otwiera dzisiaj (20.03.) biuro pomocy ukraińskim uchodźcom przy składaniu wniosków o finansowe wsparcie. Mogą się o nie ubiegać osoby z Ukrainy znajdujące...

Zamknij
RadioOlsztynTV