Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uchodźcy mogą starać się o wsparcie z programu Wielofunkcyjnej Pomocy Pieniężnej

Uchodźcy z Ukrainy. Fot. PAP/EPA

Parafia ewangelicko-augsburska w Nidzicy otwiera dzisiaj (20.03.) biuro pomocy ukraińskim uchodźcom przy składaniu wniosków o finansowe wsparcie. Mogą się o nie ubiegać osoby z Ukrainy znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Program Wielofunkcyjnej Pomocy Pieniężnej zapewnia środki finansowe na podstawowe potrzeby przez 3-4 miesiące (700-710 zł na osobę oraz 600-610 zł na kolejnych członków rodziny). O takie wsparcie mogą się ubiegać osoby, które przyjechały do Polski z Ukrainy 24 lutego zeszłego roku lub później, są zarejestrowane i mieszkają w Polsce, nie mają dostępu do stałych dochodów i nigdy nie były beneficjentami Programu.

Wnioski będą przyjmowane poprzez platformę internetową www.sontse.org (po uzyskaniu specjalnego kodu z lokalnej parafii). Ich lista znajduje się na tej samej stronie. Program Wielofunkcyjnej Pomocy Pieniężnej w Polsce dla uchodźców z Ukrainy organizują Diakonia Polska i Diakonie Katastrophenhilfe, we współpracy z lokalnymi parafiami ewangelickimi, a prowadzą – organizacje humanitarne.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pomoc, Ukraina, wniosek
Nowa odmiana baseballa. W Działdowie trwa Międzynarodowy Turniej Halowy

W Działdowie rozgrywany jest pierwszy w Polsce i przy okazji Międzynarodowy Halowy Turniej Baseball 5. Organizuje go tamtejszy Uczniowski Klub Sportowy Yankees. Prezes i założyciel klubu...

Zamknij
RadioOlsztynTV