Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z miłości kupował komputery za cudze pieniądze

19-latek nielegalnie skupował numery kart kredytowych i za ich pomocą kupował sprzęt elektroniczny. Fot. policja

19-latek z Olsztyna skupował nielegalnie przez internet numery kart kredytowych, a potem za ich pomocą – także przez internet – kupował sprzęt elektroniczny.

W ten sposób nastolatek z różnych kont ukradł około 40 tysięcy złotych. Jego sprawą policjanci zajmowali się od jakiegoś czasu. Mieli utrudnione zadanie, bo 19-latek działał w sieci pod fałszywym nazwiskiem. Poza tym po odbiór paczek ze sprzętem umawiał się z kurierem w różnych miejscach, by w razie komplikacji uciec przed policjantami.

Policja zabezpieczyła sprzęt komputerowy. Fot. policja

Mimo to Cezary P. wpadł gdy odbierał od kuriera ostatnią przesyłkę. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli cały kupiony w nielegalny sposób sprzęt komputerowy o wartości około 40 tysięcy złotych. Chłopak przyznał się i tłumaczył, że chciał zaimponować dziewczynie. Zamierzał wszystko sprzedać, a potem za te pieniądze chciał kupić jej samochód.

Z ustaleń policji wynika jednak, że dziewczyna nie odwzajemnia jego uczuć, bo 19-latek jest podejrzany o uporczywe nękanie. Na razie jest pod dozorem policji. Funkcjonariusze nadal prowadzą dochodzenie w jego sprawie. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, komputery, karty kredytowe
Internetowy oszust recydywista zatrzymany

7 zarzutów oszustwa usłyszał 27-letni Marcin S., który przez Internet oferował sprzedaż telefonów komórkowych. Nieuczciwy sprzedawca z Olsztyna inkasował należność od kupujących, ale towar nigdy nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV