Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzajemny szacunek, przestrzeganie przepisów i zasady fair play. Wystartowała policyjna akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Fot. KMP Elbląg

Warmińsko – mazurska policja rozpoczęła kampanię profilaktyczno – społeczną pod hasłem „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Tym razem policjanci chcą trafić do rowerzystów, którzy mogą być narażeni na duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Tych zdarzeń jest za dużo, jak wskazują ubiegłoroczne statystyki wypadków z ich udziałem – wyjaśnia komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Było to ponad 170 zdarzeń, w których zginęło 8 osób.

Ważne jest, żeby wszyscy poruszający się w ruchu drogowym mieli do siebie dużo szacunku i traktowali się według zasady fair play. Trzeba przestrzegać przepisów i jeździć tam gdzie wolno, czyli przede wszystkim po drogach dla rowerów – tłumaczy komisarz Tomasz Krawcewicz, naczelnik drogówki w elbląskiej komendzie.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że rowerzystami są też policjanci. Także podczas służby. W 9 miastach w województwie są sezonowe patrole rowerowe, dzięki których funkcjonariusze mogą kontrolować np. parki czy miejsca wypoczynku.

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Akcja, kampania, Izabela Niedźwiedzka - Pardela, Tomasz Krawcewicz
„Jadąc na święta, nie wyłączajmy myślenia”. Będzie więcej policyjnych patroli na drogach

Od 19 kwietnia rusza akcja policyjna „Wielkanoc”.  Na drogach całego kraju funkcjonariusze będą szczególnie zwracać uwagę na prędkość poruszających się pojazdów, trzeźwość kierowców i  bezpieczeństwo na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV