Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyższa Szkoła Policji nawiąże współpracę z ukraińskim Uniwersytetem? W Szczytnie gościł Andrii Fomenko

Fot. WSPol Szczytno

Rektor Dniepropietrowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych zapoznał się z bazą naukową – dydaktyczną szczycieńskiej placówki. Omówiono również zasady przyszłej współpracy między uczelniami.

Gościa z Ukrainy oficjalnie przywitali insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor WSPol w Szczytnie i podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk – Zastępca Komendanta–Prorektora. Andrii Fomenko zapoznał się ze strukturą i funkcjonowaniem uczelni, zwiedzając między innymi bibliotekę, obiekty sportowe, strzelnice oraz Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze. Ponadto rektor Dniepropietrowskiego Państwowego Uniwersytetu SW przyglądał się ćwiczeniom kadry dowódczej KWP w Rzeszowie.

W trakcie pobytu doszło również do rozmów o nawiązaniu ewentualnej współpracy. Wizyta Andrija Fomenki trwała od 20 do 22 lutego 2018r.

Fot. WSPol Szczytno

 

Fot. WSPol Szczytno

Fot. WSPol Szczytno

 

Źródło: WSPol Szczytno
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wyższa Szkoła Policyjna w Szczytnie, Marek Fałdowski, Andrii Fomenko, Zbigniew Mikołajczyk
W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ruszyły szkolenia na oficerów

Blisko 80 policjantek i policjantów z całej Polski rozpoczęło 5-miesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dołączą oni do grona oficerów polskiej policji. Komendant-rektor uczelni,...

Zamknij
RadioOlsztynTV