Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie złożył rezygnację. „To pomysł samego komendanta”

Fot. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marek Fałdowski odchodzi z funkcji.

Jak informuje kom. Justyna Aćman-Krysiak z zespołu prasowego WSPol Fałdowski sam złożył rezygnację, ponieważ przechodzi na emeryturę:

Pan komendant-rektor nabył pełne prawa emerytalne. Został również oczyszczony ze wszystkich nieprawdziwych zarzutów, co wykazała kontrola Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komendant-rektor sam zaproponował przejście na emeryturę, jednak procedura wygląda w ten sposób, że musi napisać prośbę o zwolnienie ze służby.

00:00 / 00:00

Decyzję w tej sprawie podejmie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przypomnijmy, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie był posądzany o plagiat przy pisaniu monografii habilitacyjnej. Raport Departamentu Kontroli i Nadzoru MSWiA wykazał jednak, że rektor nie korzystał z pomocy osób zatrudnionych na uczelni przy pisaniu pracy. Nie plagiatował również prac innych pracowników.

Kontrola była reakcją na telewizyjny reportaż Superwizjera, jak i poszczególne zawiadomienia składane do prokuratury na rektora uczelni. Inspektor Marek Fałdowski stanowisko Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zajmuje od 11 lutego 2017 r.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Marek Fałdowski, uwaga, pilne
Włamał się do sklepu ze zniczami, bo potrzebował pieniędzy na alkohol

W Piszu zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu ze zniczami. Wartość strat to 1000 zł - mówi komisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji: Sprawca złamał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV